حرفهای نگفتنی
دوشنبه 24 آذر‌ماه سال 1382 :: 04:17 ب.ظ ::  نویسنده : حرفهای نگفتنی       

سلام دوستان این آموزش بصورت مخفی مباشد برای مشاهده آن باید آنها را انتخاب نمایید.

درس اول

 

 در طول سالها  فعالیت در رشته کارتون و کاریکاتور و یا به عنوان یک هنرمند نقاش و... تنها پیشنهادی که برای شما عزیزان دارم آن است که تا جایی که امکان دارد، طراحی نمائید. هر چه بیشتر باشد بهتر است. من با استودیوهای مختلفی در تماس بوده ام حتی والت دیسنی. به شما پیشنهاد می کنم طراحی کنید- طراحی کنید و طراحی کنید. این کلید اصلی برای طراحی کاریکاتور یا کارتون است. غلامحسین حاجی آقا (مدرس در مدارس کانادا).

 

درس اول: تهیه لوازم مورد نیاز برای طراحی

تعداد زیادی کاغذ کاهی و یا مانند آن را همیشه در هنگام طراحی به همراه داشته باشید

مداد HB-B1- B2- B3- B4- H1 -H2

B و بالاتر مدادهای پر رنگ هستند و اثر آنها زیادتر از مدادهای H- H1 -H2 است. مدادهای H کتر رنگ دارند یا کم رنگتر هستند.

فکر می کنم یک میز طراحی ساده هم شما لازم خواهید داشت. اگر امکان فراهم کردن آن را نداشتید از یک میز اداری معمولی هم می توانید استفاده کنید. اگر دسترسی به میز طراحی و انیمیشن را دارید این کار بسیار بهتر خواهد بود.

 

با یک مداد معمولی شروع به طراحی دایره های متعدد نمائید- کوچک بزرگ و یا به صورت تخم مرغ شکل - هر چه بیشتر باشد بهتر خواهد بود.

طراحی کاراکتر - Character Drawing

برای این کار اول از طراحی یک انسان کامل این کار را آغاز می نمائیم. یک انسان کامل را در صورت و حالت طبیعی آن، به صورت 8 سر تقسیم می کنیم- اندازه قد به 8 قسمت تقسیم می شود.

اسکلت ساده طراحی شده برای طرح اولیه که بعدها از آن بیشتر طراحی خواهیم کرد.

 

طراحی از حالات مختلف بدن در حالت ایستاده

طراحی های زیادی به صورت ساده از یک مدل چوبی متحرک و یا یک انسان باید انجام بدهید تا انجا که در مدت زمانی کم قادر باشید به صورت منطقی و با همان اندازه های گفته شده 8 سر طول بدن یک انسان را طراحی نمائید. بعدها خودتان می توانید این اندازه ها را کوچکتر یا بزرگتر نمائید که بستگی به کاراکتر شما خواهد داشت.

به خاطر دارید که گفته شده بود دایره های مختلفی بدون استفاده از پرگار و با دست خالی طراحی کنید، به آن خاطر است که خشکی  دست شما و یا به اصطلاح خودمانی ترس شما از طراحی ریخته شود. در مدت چند ثانیه باید قادر باشید سریع یک صفحه را پر از دوایر مختلف نمائید.

تصاویر بیشترآمار وبلاگ
تعداد بازدیدکنندگان: 185444