X
تبلیغات
زولا
 
حرفهای نگفتنی
پنج‌شنبه 4 دی‌ماه سال 1382 :: 10:38 ب.ظ ::  نویسنده : حرفهای نگفتنی       

سلام دوستان
درس سوم: ادامه طراحی بدن

اگر در تصمیم خود واقعا جدی هستید  و می خواهید یک کارتونیست و طراح کارتون و کاریکاتوریست شوید، مداد و کاغذ  را بردارید تا با هم قدم به قدم آن چه را در طی سالها مطالعه و تمرین و کار مداوم فرا گرفته ام با شما شریک شوم . فقط یک قول از شما می هواهم که آن را به همه شاگردانم در کلاس درس می گویم تا آن جا که می توانید طراحی کنید .

دو خط موازی و در فاصله دلخواهتان ترسیم کنید و مابین ان را بدون استفاده از دایره های ترسیم و سعی کنید تخم مرغی شکل باشد چرا که صورت و مبنای ان در یک حالت ساده این طور است. برای چه دو خط را ترسیم می کنید ، برای آنکه از همین اکنون نظم و ردیف و دقت در طراحی را در شما به ارامی بوجود آورد. اگر دایره ها ی تخم مرغی شکل طراحی شده دقیق نبود مهم نیست. یک یا دو صفحه به همین روش طراحی نمائید.

البته این آموزش طراحی کامل و یا همان Anamoti  برای طراحی نیست این برگرفته از یک روش و  آموزشی ساده است که در آن سعی خواهد شد اندازه ها در این بحث و دروس در مورد طراحی نادیده گرفته نشود. بدون استفاده از پرگار . با همان روش قبلی دایره و سپس یک حالت تخم مرغی شکل را طراحی کنید. خطی را که از وسط دایره می گذرد را مکانی برای طراحی چشم و انتهای دایره خطی که با آن در تماس است را نکان انتهای بینی و قسمت دیگر را که باز به دو قسمت مساوی تقسیم می کنیم مکان لب قرار می دهیم . گوش ها هم در مکان بین خط چشم و بینی قرار می گیرند. اول بصورت  گفته شده چندین بار و با همین روش تمرین نمائید. سپس آن را در قسمت دیگر که توضیح خواهم داد به صورت کارتونی اندازه ها را بزرگتر یا کوچکتر نمائید. چون در مرحله اول استاندارد ها را خوب فرا گرفته اید و با استفاده از ان ها می توانید یک مکان را حفظ و نگهداشته و مکان دیگر را تغییر فرم  و شکل بدهید . یا به انگلیسی آن  Exaggeration که در طراحی کاریکاتور از آن زیاد استفاده می شود.

 

در ادامه دایره ها را تغییر شکل دهید آن را کوتاهتر و بلند تر ترسیم کنید مثل یک تخم مرغ در حالت ایستاده یا خوابیده بر روی زمین . یک لوزی در داخل همین طرح تخم مرغی شکل، مکان چشم ها و دماغ  و گوش را طراحی خواهیم کرد  و سپس یک صورت کامل کارتونی خواهیم ساخت.
 

با یک تقسیم بندی ساده این تخم مرغی را که طراحی کرده ایم به صورت یک چهره در می آوریم ، پهنای صورت مثلا باید پنج چشم به همان اندازه در آن جای بگیرد.

طول بدن مساوی است با 7.5 سر در افراد معمولی و بزرگسال - پهنای شانه ها مساوی است با یک سر.

برای طراحی بدن اول از یک حالت ساده آغاز کرده و سپس  استوانه ها را می توان بعنوان عضلات در آن جای داد.

 

با یک طراحی ساده طراحی خود را آغاز کنید. سپس استوانه ها و بعد از آن عضلات را در جای استوانه ها قرار دهید لازم است که یک مدل چوبی ، یا یک مدل انسان برای طراحی در اختیار داشته باشید. از کتاب ها هم می توان کمک گرفت.

ا

 

پس از فرا گیری طراحی بدن انسان شروع کنید به حرکت دادن آن البته با استفاده از خطوط راهنما برایاین کار.

کاراکتر خود را از حالت های مختلف و در انجام کارهای مختلف طراحی کنید

طراحی کارتون کاراکتر - اول طراحی ساده و سپس اجرای کامل آن

کاراکتر خود را در حالت ها و رفتارها و شیوه های مختلف طراحی کنید . عصبانی ، خوشحال و یا ...

 آمار وبلاگ
تعداد بازدیدکنندگان: 185511